یکبار برای همیشه سنگ گرانیت را بشناس چرا نباید از سنگ گرانیت استفاده کنیم؟ استوارسازان | elitarchgroup

سنگ‌‎ های گرانیت در درجات پایین و ضعیف‌تر دارای لکه‌های مشکی و خاکستری هستند که به آنها اصطلاحاً غده گفته می‌‌شود. بهترین سنگ گرانیت چیست و کدامست؟ در این قسمت به بررسی انواع سنگ گرانیت خواهیم پرداخت. این انواع متفاوت معمولا بر اساس رنگ دسته بندی می‌شوند و کاربردهای متفاوتی دارند.

از آنجایی که گرانیت یک محصول سنگی طبیعی است و برخی از رنگ‌ها و الگوها در عرضه محدود هستند ، نوع قطعه گرانیت که انتخاب می‌کنید نیز در قیمت متفاوت خواهد بود. گرانیت ظاهر و حس خاص خود را دارد و از آنجا که یک محصول طبیعی است ، ایجاد یک جایگزین ساخته شده توسط بشر که کاملا با زیبایی آن مطابقت داشته باشد غیرممکن است. اگر گرانیت را برای فضای خود در نظر می‌گیرید ، احتمالاً به دنبال کاراکتر و رنگ منحصربه‌فردی هستید که به سختی قابل رقابت با سایر مواد است. گرانیت‌هایی که مقدار زیادی فلدسپات قلیایی بیش از پلاژیوکلاز دارند از نیوانگلند شناخته می‌شوند. آنها در اجسام کوچکتر در مکان‌های متعددی در سنگ‌های پالئوژن و نئوژن انگلیس و در منطقه اسلو نروژ وجود دارند ، اما توسعه گسترده‌ترین آنها در شمال نیجریه است. از گرانیت در ساختمان‌ها ، پل‌ها ، سنگفرش‌ها ، بناها و بسیاری دیگر از پروژه‌های مختلف استفاده می‌شود.

مزایای کاربردی سنگ گرانیت

وجود معادن متعدد برای سنگ گرانیت در ایران، یکی از فاکتور‌های مطلوب برای کشور از نظر اقتصادی است. کشور ایران بدون نیاز به وارد کردن سنگ گرانیت به داخل، با تولید بیش از اندازه سنگ گرانیت، آن را به سراسر نقاط جهان صادر می‌کند. بهترین نمای سنگ گرانیت حالت صیقلی آن است که زیبایی رنگ و انعکاس کریستال های آن را نمایش می دهد . از گرانیت به سبب ظرافت و درخشندگی خاصی که ایجاد می کند اغلب برای کفپوش و قاب های دیواری استفاده می شود.در ایران معادن بسیاری وجود دارد که سنگ های گرانیت با رنگ های مختلف از آنها استخراج می شوند. برای داشتن اطلاعات کافی درباره انواع سنگ گرانیت کریستال استون به شما مطالعه مقالهانواع سنگ گرانیت خارجی و انواع رنگ سنگ گرانیت و انواع کاربرد سنگ گرانیت در ساختمان را پیشنهاد میکند. به علاوه، گرانیتوییدها قسمت «آذرینی» اغلب کمپلکس های میگماتیتی را تشکیل می دهند.

  • یک پترولوژیست ممکن است این سنگ‌های گرانیتوئیدی را به جای گرانیت بنامد.
  • این سنگ را جزء مشهورترین و البته با کیفیت‌ترین سنگ‌های ایرانی در کشور می‌شناسند.
  • رنگ اصلی پس زمینه گرانیت دانه اناری، سبز لجنی است و نقش‌هایی مانند جنگل‌های پر تراکم در آن وجود دارد.
  • اگر هیچ یک از فلدسپات‌ها بیش از حد زیاد نباشد ، نه آمفیبول و نه پیروکسن به عنوان ماده نمای مدرن اساسی تشکیل نمی‌شوند.
  نیل فرانسیس فیلم «سگ‌ها چیزهایی را دزدیدند» را پوشش می‌دهد
طرح و رنگ این محصول در هر منطقه با یکدیگر متفاوت است و این یک مزیت بزرگ برای کشور است که آن را از واردات این سنگ بی نیاز می کند. گرانیت سنگی غیر متخلخل است، و در برابر نفوذ آب مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد. از این محصول برای ساخت سینک روشویی، سینک آشپزخانه، کانتر و کفپوش استفاده می شود؛ زیرا آب و رطوبت مقاومت آن را از بین نخواهد برد. تولید و مصرف سنگ‌های تزئینی و نما دارای تاریخچه ای طولانی است. استفاده از این سنگها در هزاره‌های نخست شکل گیری تمدن در سرزمین ایران، چه بعنوان سنگ های ساختمانی و چه سنگ های تزئینی داخل بناها مرسوم بوده است. آثار بجا مانده از مصرف چنین سنگ هایی در تخت جمشید، پاسارگاد، تخت سلیمان و بسیاری از بناهای ساسانی و بناهای اسلامی تا امروز در سراسر سرزمین ایران پراکنده است.

گرانیت آبی ولگا

یکبار برای همیشه سنگ گرانیت را بشناس چرا نباید از سنگ گرانیت استفاده کنیم؟ استوارسازان | elitarchgroup