گیم مستر اتاق فرار از پذیرش تا کارگردانی بازی اسکیپ روم مجله اتاق فرار | allescape - رامین موزیک

گیم مستر اتاق فرار از پذیرش تا کارگردانی بازی اسکیپ روم مجله اتاق فرار | allescape

گیم مستر اتاق فرار از پذیرش تا کارگردانی بازی اسکیپ روم مجله اتاق فرار | allescape

درست از لحظه‌ای که بازیکنان قدم در اتاق می‌گذارند تا زمانی که از آنجا خارج می‌شوند، گیم مستر نقش هدایتگر بازی اتاق فرار را خواهد داشت. این شخص می‌تواند با چند کلمه، حالتی عادی را به امری هیجان‌انگیز تبدیل کند. گیم مستر اتاق فرار را می‌توان یکی از پر اهمیت‌ترین ارکان یک مجموعه اتاق فرار دانست. گیم مستر خوب می‌تواند یک بازی سطح متوسط را به یک تجربه خوب برای بازیکنانش تبدیل کند و یا برعکس یک بازی با کیفیت را به یک تجربه بد.

مهم ترین اصطلاحات اتاق فرار

این افکت ها که جامپ اسکیر گفته می شود، شامل ترکیدن اشیا، موزیک یا صدای ناگهانی، ورود ناگهانی یک بازیگر و حتی تکان خوردن وسیله های داخل اتاق است. سرنخ را می توان یک رمز در بازی تعریف کرد که دستیابی به آن، علاوه بر اینکه باعث خوشحالی شما خواهد شد، به حل کردن یک یا چند معما و پیشرفت جریان بازی کمک می کند. اما در هر صورت، گیم مستر تلاش می کند تا هر چه بیشتر به شکل غیرمستقیم راهنمایی های خود را انجام دهد تا بازیکنان بیشتر از ذهن خود برای حل معما استفاده کنند.

اتاق فرار ناپدید شده

درصورتی‌که قصد رفتن به اتاق فرار را دارید، مطالعه این مقاله را به تفریح اتاق فرار شما توصیه می‌کنیم. تصور کنید به یک مهمانی دعوت شدید، مهمانی به جایی که هیچ شناختی از میزبانان ندارید و در واقع وارد محلی می‌شود که کسی را نمی‌شناسید. پس از ورود به اتاق فرار، کسی که خود را میزبان شما معرفی می‎‌کند به شما نزدیک می‌شود. قبل از اینکه وارد اتاق فرار شوید باید در خصوص آن اتاق بدانید، کسی باید مانند یک راهنمای دلسوز به شما کمک کند، این فرد را گیم مستر می‌نامند.

  • همینطور که میدونید اتاق فرار یه بازی تیمیه و دقیقا به همین دلیل باید باهم حرف بزنید، هم فکری کنید و هرچیزی که پیدا می کنید و میخونید رو با صدای بلند به هم اطلاع بدید.
  • قبل از شروع بازی، در مورد انواع قفل های موجود در بازی و شیوه کار با آنها توضیحاتی را به بازیکنان ارایه می دهد.
  • Game master اتاق فرار باید همواره تمرکز بالایی داشته باشد و شناختی کامل از بازی‌ای که در حال انجام آن است و پیشرفت تیم داشته باشد.
  • اگر هم انتخابتون اتاق فرار معمایی بوده؛ باز هم نقش گیم مستر اینه که کمکتون کنه کاملا وارد اون حال و هوا بشوید و راحت‌تر معما و مسئله بازی رو حل کنید.
  • نحوه ارائه اطلاعات بازی به آن‌ها، باید تلاشی خلاقانه را به همراه داشته باشد، که روحیه بازی را حفظ نموده و آن را با نکات جدی متعادل کند.
  پایان همایش بین‌المللی خلع سلاح هسته‌ای در هیروشیما

شما و گروهی که دارید، همگی از سارق‌های سابقه‌دار هستید و حالا می‌خواهید موجودی یکی از معتبرترین بانک‌های خاورمیانه را سرقت کنید که شامل شمش طلا، دلار و یورو است. شما و گروهتان در مجموع فقط ۶۰ دقیقه فرصت دارید موجودی مخفی شده این بانک را پیدا کنید و آن را با خود ببرید. بازی به دو بخش تقسیم می‌شود، یک قسمت 15 دقیقه‌ای و یک قسمت 45 دقیقه‌ای که شرح روند آن را در ادامه آورده‌ایم. از ابتدای فعالیت مای اسکیپ، یک سیستم جامع تخصصی سایت سازدر حوزه اتاق فرار راه اندازی کردیم تا همه مجموعه های اتاق فرار بتوانند با حداقل هزینه، سایت اختصاصی خودشان را داشته باشند و برروی برند سازی مجموعه خود کار کنند. توجه کنید که برای تجربه کردن اسکیپ روم آلکاتراز، میبایست حتما این اتاق فرار را از قبل رزرو کنید.

دستیار اداری (دورکاری)

این امر می‌تواند تجربه ما از اتاق را به مقدار بسیار زیادی بهبود ببخشد. مهم این است که خود گیم مستر کاملا به بازی مسلط باشد و راه و چاه آن را دقیقا بشناسد. برای دستیابی به این تجربه ضروری است که او خود قبلا بازی را انجام داده باشد. لازم است گیم مستر، سرعت عمل بالایی به خرج دهد تا اگر بازی آن‌طور که باید پیش نرفت، باید بتواند سریعا مشکل را شناسایی و برطرف کند. در این مقاله به‌صورت جزئی نگاهی خواهیم داشت به تعریف و وظایف شغل گیم مستری.