طراحی و دکوراسیون داخلی مدرن مطب مامایی

همان طور که می دانید برای شروع هر پروژه ای باید هزینه های اولیه بازسازی مطب دندانپزشکی را برآورد کنیم تا بتوانیم نسبت به وضع مالی خود اقداماتی را انجام دهیم. دکوراسیون مطب برای چشم پزشکی و بینایی سنجی کار بسیار دشواری می باشد که باید قبل از شروع به طراحی داخلی مطب، اطلاعات لازم و کافی را در ارتباط با مطب چشم پزشکی کسب نمایید. به صورت کلی این فضا دارای صندلی هایی می باشد که هر چقدر این صندلی ها بیشتر و راحت تر باشند ، رضایت افراد بیشتر جلب خواهد شد . کفپوش ها فضاهای درمانی اصولا به صورت تک لایه و چندلایه ساخته می شوند که هر کدام از آن ها دارای مزایا و معایبی می باشد و ویژگی های مختلفی را دارا می باشد .

حال سبک نئوکلاسیک را با توجه به این توضیحات می توان اینگونه توضیح داد که هم از ویژگی های سبک مدرن و هم از ویژگی های سبک دکوراسیون کلاسیک در طراحی دکوراسیون استفاده می کندد . استفاده از خطوط صاف از ویژگی های شاخص طراحی به سبک مدرن بشمار می آید. تغییراتی مانند تخریب یا جابه جایی یک دیوار یا اتاق در این نقشه مشخص می شود.همچنین عملکردهای جدید هر قسمت نیز تعیین می شود. استفاده از رنگ نیز در طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی اطفال و بزرگسالان متفاوت خواهد بود. همان طور که میدانید مجوز تأسیس و پروانۀ بهرهبرداری از کلینیک به صورت کلی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و از طریق دانشگاههای علوم پزشکی مربوطه صادر میشود.

طراحی داخلی مطب ویژگی های متفاوتی دارد که توجه به آنها بسیار مهم می باشد. میزان نور در یک فضا تاثیر مستقیم بر روی رفتار بیماران می گذارد استفاده از نور مستقیم مناسب ترین نور پردازی برای طراحی داخلی مطب روانشناسی میباشد پیشنهاد می شود که در اتاق انتظار از نور طبیعی بهره گرفته شود اما اگر امکان این کار وجود نداشت حتما سعی کنید که در اتاق روانپزشک از نور طبیعی استفاده کنید اگر نور طبیعی به صورت درست به فضا هدایت شود تاثیر خوب و آرام بخشی بر روی مراجعه کنندگان می گذارد. یکی دیگر از موارد پر اهمیت در طراحی تمامی فضاها و به ویژه فضای درمانی چگونگی وارد شدن نور طبیعی به فضا و شدت و مقدار آن می باشد .

برای آشنایی بیشتر با رنگها ی مناسب مطب اینجا را طراحی دکوراسیون داخلی مطب دکتر کلیک کنید. جهت دعوت افراد به آرامش، در طول زمان انتظار آنها، از رنگها و عناصر آرامبخش در این قسمت استفاده شود. به دلیل تاثیرات بالایی که رنگ بر روحیه و خلق و خوی افراد دارد توجه به آن در طراحی داخلی ساختمان و طراحی داخلی اداری اهمیت بسیار بالایی دارد. صنعت مراقبت های بهداشتی با سرعت بالایی در حال رشد است. مراقب این 10 گرایش در تنظیمات مراقبت های بهداشتی و فراتر از آن باشید. اهمیت زیادی دارد. اگر دقت کرده باشید در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی رنگ سفید و سبز کاربرد فراوانی دارد، زیرا رنگ سفید نشانه تمیزی و پاکی بوده و رنگ سبز آرامش بخش است، همچنین استرس، اضطراب و بی قراری را کاهش می دهد. هدف و ارزش اصلی این سبک این است که از حداقل وسایل در دکوراسیون استفاده شود و تنها در فضا عناصری که دارای کاربرد مشخصی می باشند مورد استفاده قرار بگیرند . زیرا مراجعه کنندگان به این مطب ها معمولا زنان بارداری هستند که دارای استرس و هیجان های مربوط به این دوران می باشند.

در این مطلب قصد داریم نمونه های متنوع و شیکی از طراحی داخلی و دکوراسیون چشم پزشکی و بینایی سنجی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، ضمن اینکه امیدواریم این بخش رضایت شما دوستان عزیز را جلب نماید. اغلب اوقات مراجعه کنندگان به مطب دندان پزشکی درد زیادی را تحمل می کنند در نتیجه باید محیط اطراف آن ها را به گونه ای طراحی کنید که کمی احساس آرامش بیشتری کنند. رنگ آبی هم که یادآور دریا و آسمان می باشد و نشانه آرامش است. بکار بردن گیاهان و آبناها، نورپردازی، تابلوهای جذاب و زیبای کودک یا مادر و فرزند و رنگ ها در دکوراسیون داخلی مطب متخصص زنان برای پویا نمودن فضا، کاهش اضطراب، آرامش و سلامتی مادران بسیار تاثیر گذار است.

وقتی فضای داخلی یک کلینیک مطابق با سلیقه روز باشد، این حس در مراجعین تقویت می شود که تخصص و تجهیزات این مرکز نیز مدرن و در سطح بسیار بالایی است. دکوراسیون داخلی مطب با توجه به اینکه یک مرکز درمانی می باشد باید مطابق با حال و روز بیماران مراجعه کننده و اصول معماری طراحی شود. مرکز بوم تمام لوازم مورد نیاز برای کلینیک شما را تهیه و دکوراسیون آنجا را طراحی میکند. در یک کلینیک، طراحی داخلی کلینیک روانشناسی عامل بسیار مهمی در جلسات روانشناسی و مشاوره دارد. نوع چیدمان مبلمان، نورپردازی مناسب و استفاده از رنگ های مناسب نقش بسیار مهمی در طراحی مطب دندانپزشکی دارند. رنگ ها در طراحی داخلی مطب ها تاثیر بسزایی دارند و در ایجاد حس آرامش نقش مهمی دارند. طراحی داخلی مطب دکتر و پزشکان در جذب بیماران نقش مهمی دارد، زیبایی و جلوه ای که محیط کاری شما دارد باعث افزایش اطمینان و آرامش بیشتر در بین مراجعه کنندگان خواهد شد. در قسمت های قبلی توضیح دادیم که از چه رنگ هایی می توانید برای طراحی کردن دکوراسیون داخلی مطب زنان استفاده کنید؛ اما نکته مهمی که در این بین مطرح می شود، توجه کردن به هارمونی رنگ های مورد استفاده است.

نکته ای که در این میان برای انتخاب رنگ اهمیت دارد این است که در ابتدا فضا را روشن و پاکیزه و سپس ساده نشان دهد . رنگ مبلمان و تختهای موجود در دکوراسیون اتاق پاکسازی پوست باید با توجه به سبک کلی طراحی داخلی کلینیک و المانهای موجود در فضا انتخاب شود. دکوراسیون مدرن از جمله سبک های محبوب در سرتاسر دنیا در هنر طراحی داخلی و صنعت ساختمان سازی می باشد . در طراحی داخلی مطب باید از رنگ ها و فرم های آرامش بخش استفاده کرد که در ادامه به آن ها می پردازیم. در مقاله قبلی شرکت معماری هیرادانا به این نکته اشاره کردیم که طراحی داخلی مطب روانشناس باید به گونه ای باشد که در بیمار احساس ارامش کرده و استرس را از بیمار دور کند و از رنگ ها و فرم ها آرام بخش استفاده کنیم و اشاره ای به رنگ های مناسب در طراحی مطب کردیم حال به ادامه معرفی اصول طراحی مطب روانشناس میپردازیم.

نمادی از آسمان می باشد هنگامی که به آسمان نگاه می کنیم حس و حال آرامش به ما دست میدهد و احساس لطیف بودن در محیط پراکنده می شود برای همین رنگ مناسبی برای تزئینات ساختمان در مطب های پزشکی است. استفاده از وسایل بهداشتی مانند بطری های ضد عفونی کننده دست که میتوان بر روی دیوار مطب نصب کرد تا مراجعه کنندگان از آن استفاده کنند . سبک معماری مدرن در چند دهه اخیر در کشور های مختلف به خصوص در ایران بسیار فراگیر بوده است و همینطور طرفداران زیادی به دست آورده است. همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید طراحی مطب تغذیه، سالن انتظار، کانتر ساده و لوکس برای پذیرش بیمار و یک محیط تخصصی برای منشی، مطب تخصصی پزشک و بخش معاینه بیمار با یک سبک و یک تم رنگی بسیار منحصر به فرد و خاص انجام شده است.

به همین دلیل انتظار می رود تا در طراحی این بخش حساسیت بیشتری به خرج دهید.شما باید بکوشید تا با ایجاد یک فضای آرامش بخش برای بیمار از استرس او بکاهید. در این طراحی استفاده از چوب ترمووود و رنگ سبز به منظور شبیه سازی فضای طبیعت می توانیم محیط آرامش بخشی را طراحی کنیم. درنظر گرفتن پخش موزیکهای آرامش بخشی می باشد. فضای انتظار یکی از جمله فضاهایی در واحد درمانی می باشد که می تواند تاثیر زیادی روی رفاه بیمارانی که به آن جا مراجعه می کند بگذارد . به همین علت از جمله فضاهایی که این واحد باید داشته باشد ، اتاقی مخصوص پزشک می باشد . این فضا یکی از جمله فضاهایی می باشد که وجود آن در واحد درمانی می تواند باعث جلب نظر بیماران و رضایت بیشتر آن ها از این فضای درمانی باشد . طراحی و چیدمان مطب مامایی می تواند این احساس شدید را تحت کنترل قرار داده و باعث شود تا میان بیمار و مطب ارتباطی عمیق ایجاد شده و در نتیجه از میزان استرس و هیجان آن ها بکاهد. این فضا نیز کمک می کند تا رفاه مراجعه کنندگان تامین شود و رضایت آن ها از فضای درمانی جلب شود .

همچنین یکی از مزیت هایی که سبک دکوراسیون مدرن در مقایسه با بسیاری از سبک های دیگر دارد این است که روز به روز عناصر بیشتر و موارد مربوطه ی بیشتری به این سبک طراحی می شوند و همین امر خلاقیت طراحان در طراحی دکوراسیون فضا و همچنین منحصر به فرد بودن دکوراسیون ها و تنوع در آن را بیشتر می کند . از محبوب ترین سبک ها برای دکوراسیون فضای درمانی می باشند . اما از آنجایی که عمر مفید آن بیشتر است می توان گفت در دراز مدت انتخابی به صرفه محسوب می شود . هر یونیت دندانپزشکی جهت استقرار به ۱۱ مترمربع فضای مفید نیاز دارد. به دلیل اینکه دندانپزشکی یک مطب عامهپسند می باشد. به همین دلیل است که توجه به نوع فعالیتی که در آن مطب و یا کلینیک درمانی انجام میشود بسیار حائز اهمیت است و باید با توجه به این مسئله معماری داخلی پیش برود ، علاوه بر این موضوع که پایه و اصول معماری دکوراسیون داخلی مطب را شکل می دهد ، زیبایی و جذابیتی که توام با آرامش برای مراجعین باشد هم دارای اهمیت بسیار بالایی میباشد . برای جلوگیری از کسل شدن بیمار، همچنین سرگرم و آرام شدن فرد، سقفها پتانسیل بالایی در انجام این کار دارند.