دکوراسیون داخلی منزل (100 طرح و ایده)

در ادامه این مطلب نمونه هایی از طراحی داخلی و خارجی ساختمان های لوکس و رویایی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از مشاهده این تصاویر نهایت لذت را ببرید. در این مدل، اصولا طبقه دوم ساختمان به صورت زیرشیروانی ساخته می شود. یک نکته بسیار مهم دیگر نیز در این خانه دوبلکس کوچک به وضوح به چشم می خورد و آن «پرهیز از شلوغکاری بیمورد» است. جهت مشاهده نقشه ها می بایست بعد از دانلود فایل آن را از حالت فشرده خارج کرده سپس با استفاده از نرم افزار Auto cad با ورژن ۲۰۰۴ یا بالاتر مشاهده نمایید . نکته جالب در مورد این بخش، دیوار تکسچردار پشت تلویزیون است که جذابیت این قسمت را دوچندان کرده است. برای این منظور باید اصولی مختصر در طراحی این خانه ها رعایت شود. اگر دوست دارید که صاحب یک خانهی دوبلکس کوچک شوید، ما این امکان را برای شما فراهم خواهیم کرد. هرکدام از اینان یک ترسیم ارتوگرافیک است که یک رخ ویژه از یک شی یا ساختمان را نشان می دهند . نمای ساختمان دوبلکس نیز در طراحی خانهی دوبلکس اهمیت فراوانی دارد. دوبلکس های معکوس در پایین ترین طبقه آپارتمان ها قرار داشته و مستقیما به حیاط و باغچه راه دارند و دوبلکس های زیر شیروانی معمولا خانه های مستقل بوده و طبقه دوم خانه به صورت زیر شیروانی طراحی می شود.

همانطور که در پلان مشخص است در این خانه فضایی برای تراس نیز در نظر گرفته شده، کنار این قسمت حمام و سرویس بهداشتی در یک اتاق قرار گرفته اند. در صورتی که، استفاده از راه پله های چوبی مرسومتر بوده و تقریباً با هر سبکی هماهنگی دارد. البته اگر فردی مجرد و یا خانواده کم تعدادی هستید و هر دو طبقه دارای آشپزخانه و سرویس بهداشتی است، و اگر طبقه بالا از بیرون نیز پله دارد، می توانید طبقه دوم را اجاره داده و یا از آن به عنوان دفتر کار استفاده کنید. اگر در صورت حضور مهمان و یا به هر دلیل دیگری نیاز به استفاده از اتاق هایی پیدا کردید که از آن ها استفاده نمی کنید، یک بخاری برقی می تواند اتاق را سریع گرم کرده و کار شما را راحت کند.

همان گونه که برای خانه ای یک طبقه از موتور خانه، پکیج، سیستم گرمایشی از کف، بخاری های برقی و غیره استفاده می شود، برای خانه های دوبلکس نیز می توان از همان روش ها استفاده کرد. این روش بسیار منطقی است؛ زیرا اتاق خواب ها در طول روز کاربرد کمتری نسبت به آشپزخانه و سالن دارند و آشپزخانه، اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن در طول روز مدام مورد استفاده قرار می گیرند. سومین روش برآورد هزینه ها طراحی دکوراسیون داخلی بر مبنای تعیین دستمزد ثابت دریافت می گردد که شرکت طراحی دکوراسیون داخلی این دستمزد ها را تعیین می کند. امیدواریم این ایده های دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی به شما کمک کند تا با مشاهده آثار بهترین و حرفه ای ترین معماران و طراحان، از آن ها الهام بگیرید به جستجوی راه حل هایی هر چند غیر متعارف بگردید و در نهایت خانه ای با طراحی هوشمند و رضایت بخش داشته باشید. در تزیین داخلی یک بنا از تنوع هنر صنایع دستی استفاده بیشتری میتوان نمود. در مورد لوازم تزئینی و هنری نیز شما میتوانید از آینه و شمعدان و گلدانهای قدیمی، پوف گلیمی سنتی، تابلوهای مسی و میناکاری شده، رومیزیهای سنتی، انواع صنایع دستی و پردهی سنتی در طراحی اتاق نشیمن استفاده کنید.

سکونت در خانه دوبلکس هم امتیازاتی به همراه دارد و هم مشکلاتی… بالا و پایین رفتن مداوم از پله ها بعد از مدتی مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. تنوع بالا در جنس چوب، فرم و شکل لوازم تزئینی، رنگ این محصولات و ابعاد و قیمت آنها به موضوعی مبدل شده که دست خریداران را باز گذاشته است. به یاد داشته باشید که در زمان طراحی منازل دوبلکس حتماً به پیشنهادات طراحان توجه نمائید. 4. استفاده از فاکتور ها و المان های سنتی زیبا که باعث سلطنتی شدن فضای شاه نشین می شود. همچنین چند تصویر نیز از مدل نمای مدرن و ترکیبی را به اشتراک گذاشته ایم که این نماها نیز فوق العاده زیبا و طراحی داخلی خانه های دوبلکس پرطرفدار می باشند. در طراحی اتاق خواب شماره ۱ از هارمونی کردم و صورتی در کنار یک تصویر گرافیکی خلاقانه استفاده شده تا بار دیگر بحث استفاده از نقاشی های گرافیکی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب مطرح شود. تلفیق سبک سنتی و مدرن در دکوراسیون داخلی! برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایده های زیادی وجود دارد و شما می توانید به کمک انواع دکوراسیون کلاسیک و مدرن قسمت های مختلف منزل تان را طراحی نمایید.

این کشوها به راحتی باز میشوند و فضای زیادی برای قرار دادن وسایل مورد نیاز فراهم میکنند. زیرا علاوه بر ایجاد زیبایی می تواند وسایل اضافه ی شما را سازمان دهی کند. هر انسانی می خواهد که خانه ای متعلق به خود داشته باشد و برای این منظور پس انداز کرده، وام گرفته و اگر لازم باشد پول قرض می کند. استفاده از رنگ های گرم یا روشن برای کف پوش و دیوار پوش ها و … این محصولات که برای کف و دیوار استفاده میشوند هم باید زیبا باشند و هم به راحتی تمیز شوند. برای خانواده های بچه دار وجود پله می تواند خطرناک باشد و در مورد نرده های پله ها باید بسیار با دقت عمل کرد. فراموش نکنید که وجود سرویس بهداشتی و آشپزخانه در هر دو طبقه هنگام فروش خانه نیز ارزش آن را بسیار افزایش خواهد داد. یکی از بهترین ویژگی های زندگی در خانه های دوبلکس ، سکونت در خانه ای است که کاملا متعلق به شما است و بدون مشکل کمبود جا به راحتی می توانید در آن زندگی کنید. گاهی اوقات در طبقهی دوم آنها بالکن تعبیه میشود.

به ویژه در فصل های گرم سال کودکان شما به راحتی در حیاط خانه بازی کرده و شما نیز می توانید در تراس بزرگ آن از لحظات خود لذت ببرید. در طراحی این نوع خانهها، پلهها نقش مهمی را ایفا میکنند و زیبایی فضا را دوچندان مینمایند. آنها با به کارگیری ایده اصلی طراحی این قفسه ها در دیگر اجزای فضا موفق شده اند که این کار را انجام دهند. برای مثال در خانه دوبلکس مستقل تمام مسئولیت های خانه بر عهده شما خواهد بود، وظایف نگه داری و تعمیرات خانه و در نظر گرفتن هزینه های این موارد برای هر دو طبقه کار را برای شما دشوار خواهد کرد. همان طور که در بالا گفته شد نگه داری از سقف و گرم کردن خانه از بزرگترین مشکلاتی به شمار می روند که صاحب خانه ها با آن مواجه هستند. سعی کنید از تعداد وسایل مورد نیاز ضروری در طراحی فضا ها و در معرض دید استفاده کنید.

از دیوارهای تیره دوری کنید، چرا که به دلیل تمایل جذب نور، فضا را گرفته و کوچک نشان می دهد. به همین دلیل در فصل زمستان تنها اتاق هایی را گرم نگه دارید که از آن ها بیشتر استفاده می کنید. در حالت کلی بهتر است در رنگبندی خانه های کوچک به سمت رنگ های روشن و خنثی گرایش پیدا کنید. بر دیگر فضای اتاق غلبه کند و نمای کلی منزل شما را از بین ببرد . تصاویری از انواع دکوراسیون منزل 2018 برای قسمت های مختلف خانه را در ادامه این مطالب مشاهده خواهید کرد که امیدواریم این دکوراسیون ها مورد توجه تان قرار بگیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از انواع خانههای دوبلکس را به شما معرفی نمائیم.

استفاده از دیوار پوشهای کاه گلی دیگر همانند گذشته مرسوم نیست و این اولین موردی است که در دکوراسیون داخلی چیدمان یک آشپزخانه حذف میشود. البته فراموش نکنید که استفاده از سیستم های گرمایشی برقی در تمام خانه هزینه های شما را بسیار افزایش خواهد داد. اگر به دنبال فضای بیشتری هستید، انتخاب این سبک از خانهها بسیار مناسب و کاربردی میباشد. بنارباین به بهترین شکل ممکن حریم خصوص افراد خانواده حفظ شده و کاربردی فضاهای مختلفی تداخلی با یکدیگر نخواهند داشت. انتخاب بسیاری از ابزارهای کاربردی در طراحی داخلی ویلا به سلیقه طراحان و افراد مختلف بستگی دارد. این کار می تواند باعث ایجاد راه درآمدی برای مالک خانه شده و به خصوص برای افراد سالمند امنیت بیش تری به وجود بیاورد. برای افراد مجرد و یا زوج های بدون فرزند، خانه یک طبقه فضای کافی خواهد داشت، اما برای خانواده های پر تعداد یک خانه دوبلکس مزایای بیشتری در اختیار آن ها قرار خواهد داد.

به عنوان مثال: اگر سبک منزل دوبلکس شما مدرن باشد باید از پلههای سبک مدرن استفاده نمائید. برای تبدیل فضای داخلی دکوراسیون منزل خود به سبک مدرن می توانید از یک تک رنگ جذاب، به خصوص برای پوشش دیوارها، سقف و سایر وسایل استفاده کنید. استفاده میشود. با استفاده از این تابلوها میتوانید نقطه تمرکزی ایده آل در سالن منزل خود به وجود آورید و چیدمان این بخش از منزل را بر اساس این نقطه انتخاب کنید. با زرنگی و تیزهوشی که دکوراتور و معمار این آپارتمان کوچک به خرج داده اند توانسته اند یک اتاقک نقلی و زیبا در گوشه خانه خلق کنند. معماری مدرن می تواند زیبایی خانه های دوبلکس را چند برابر کنند و بر ارزش مادی این خانه ها بیافزایند. به طور طبیعی مشکلاتی که در هر خانه ای بروز می کنند در خانه های دوبلکس دو برابر افزایش خواهند یافت. سرویس بهداشتی که برای این آپارتمان در نظر گرفته شده بزرگتر از چیزی به نظر می آید که انتظارش را داشتیم. انتخاب ابعاد صحیح فرش و رنگ آن، طراحی کابینت های آشپزخانه، طراحی سرویس بهداشتی و حمام، طراحی شاه نشین و بالکن و تراس، طراحی داخلی اتاق خواب های والدین ، کودک، اتاق مهمان، اتاق کار، کتابخانه و غیره شامل طراحی دکوراسیون داخلی ویلا می شوند.

در طراحی ساختمان های دوبلکس -اگر کاربری مسکونی داشته باشند،- معمولا اتاق نشیمن، سالن پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی مهمان در طبقه پایین و اتاق خواب ها و سرویس بهداشتی دیگر در طبقه دوم قرار می گیرد. پلان اولیه و خام ساختمان را مشاهده بفرمایید. در طراحی دکوراسیون داخلی این ساختمان دوبلکس اصول آکوستیکی و بحث عایق صوتی حتی در طراحی سقف نیز رعایت شده است. خانه های دوبلکس در ابتدا فضایی بزرگ و دلباز را در اختیار شما قرار می دهند. داشتن مبلمان بزرگ در اطراف ممکن است جالب به نظر برسد اما واقعیت این است که احساس خفگی خواهید کرد. نور زیاد باعث بزرگ بنظر رسیدن فضا میشه. به همین منظور یکی از مهم ترین اصول در دکوراسیون داخلی مرتب بودن فضا است.