انواع کرم ها و نقش آنها در روتین روزانه و شبانه لیلیوم لیدی | takdoo-تکدو - رامین موزیک

انواع کرم ها و نقش آنها در روتین روزانه و شبانه لیلیوم لیدی | takdoo-تکدو

انواع کرم ها و نقش آنها در روتین روزانه و شبانه لیلیوم لیدی | takdoo-تکدو

همچنین ماسک های خانگی که از نعنا و عسل یا روغن بادام و آبلیمو تهیه می شوند می توانند برای از بین بردن گودی زیر چشم ها استفاده شوند. اشعه های مضر داخل نور خورشید می توانند باعث چین و چروک در صورت شما شوند، پوست شما را دچار آفتاب سوختگی کنند یا حتی باعث سرطان پوست شوند. بنابراین محافظت از پوست در برابر این اشعه ها از اهمیت بالایی برخوردار است. این نکته را فراموش نکنید که برای داشتن پوستی شفاف، جوان و شاداب علاوه بر استفاده از کرم‌ها و محصولات مراقبتی باید تغذیه‌ی مناسبی داشته باشید. تا جایی که امکان دارد در معرض اشعه‌ی خورشید قرار نگیرید و ویتامین‌ها و مکمل‌های تقویت پوست و مو مصرف کنید. بسیاری از این کرم‌ها خاصیت ضد پیری دارند و یا برای درمان آکنه، لکه‌ها، جوش‌ها، آفتاب‌سوختگی آفتاب، زخم‌ها و بریدگی‌ها و غیره قابل استفاده هستند.

  • کرم های دور چشم بیشتر حاوی مواد لایه بردار و آنتی اکسیدان هستند و بیشتر بر روی چروک سطحی اثر دارند و برای چروک عمیق کاربرد زیادی ندارد.
  • بهترین spf ها 30 و 50 هستند که شما می توانید به انتخاب خود یکی را مورد استفاده قرار دهید.
  • روش‌های جوانسازی پوست یا شیوه‌های آبرسانی پوست از جمله راه‌هایی هستند که می‌توانند باعث بهبود شرایط پوست‌تان بشوند.

در ادامه برای جلوگیری از جابه‌جا شدن محصول ضد لک به نواحی دیگر صورت ابتدا مرطوب‌کننده خود را در اطراف لکه ها بمالید. هنگامی که صورت شما کاملاً با مرطوب‌کننده پوشیده شد، یک لایه مرطوب کننده را مستقیماً روی محل لکه با ضربه بزنید تا بدون مالیدن آن به اطراف، در محل مورد نظر جذب شود. حتماً قبل از مرطوب‌کننده از محصولات ضد لک استفاده کنید تا محصول بتواند بدون نیاز به عبور از سد دیگری به پوست نفوذ کرده و نتایج مثبتی از خود بر جای بگذارد. قاعده کلی این است که برای استفاده از محصولات مراقبت از پوست، باید “ابتدا سبک‌ترین محصول و سپس سنگین‌ترین را استفاده کنید” زیرا محصولات رقیق‌تر نمی‌توانند از محصولات غلیظ‌تر عبور کنند. آلفا هیدروکسی اسیدها ، اسیدهای محلول در آب هستند که از میوه‌های قندی به دست می‌آیند.

  سازمان جهانی بهداشت از شفافیت بیشتر چین درباره کووید-۱۹ استقبال می‌کند

سرم دورچشم

نترسید قرار نیست در این مطلب لیستی از محصولات مراقبت از پوست برای بخش های مختلف بدن و صورت معرفی کنیم یا کلی کار مختلف بگوییم که زمان زیادی را از شما بگیرد. بلکه می خواهیم همه چیز را به شکلی توضیح دهیم که خودتان به راحتی بتوانید روتین مراقبت از پوست مورد نیازتان را انتخاب کنید. ژل شستشوی صورت، مرطوب کننده‌ها، نرم‌کننده‌ها، ضد آفتاب، لایه‌بردار، کرم‌های دور چشم و غیره از انواع محصولات مراقبتی پوست هستند.

ضد آفتاب

البته اهمیت روتین پوستی به غیر از انجام و رعایت ترتیب مراحل، در پیوستگی انجام آن‌ها است. اگر پوستی سالم و شاداب می‌خواهید، مراقبت همیشگی از آن را جدی بگیرید. روغن‌ها به راحتی می‌توانند به مرطوب‌کننده‌ها، سرم‌ها و سایر درمان‌های پوستی نفوذ کنند اما هیچ محصولی نمی‌تواند به روغن نفوذ کند. بنابراین اکیداً توصیه می‌شود که این محصول پس از سایر محصولات استفاده شود. رتینوئید اصطلاح عمومی برای تمام مشتقات Vitamin A از جمله رتینول است.

محصولات استادرم باعث انرژی بخشی و تقویت سلول های پوست و بالا بردن مقاومت آنها در مقابل عوامل آسیب زای محیطی می شوند که این برند را به یکی از برندهای محبوب مراقبت پوستی تبدیل می کند. در بالای این متن مهم ترین مراحل مراقبت از پوست را توضیح دادیم. حال سوال این است که برای مراقبت از پوست چه باید کرد؟ در این بخش می خواهیم درباره روش های مراقبت از پوست صحبت کنیم. این روش ها می توانند ارگانیک و با استفاده از منابع طبیعی در دسترس باشند یا به کمک محصولات مراقبتی موجود در بازار صورت گیرند یا حتی می توانید از محصولات مراقبت از پوست ارگانیک استفاده نمایید.

  چین و کره‌جنوبی همکاری‌های اقتصادی را گسترش می‌دهند